Każdy zna klocki sygnowane logiem marki LEGO. Bez względu na wiek każdy marzy o ich posiadaniu. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych marka ta w 1969 roku wprowadziła do sprzedaży serię klocków LEGO Duplo, których cechą charakterystyczną jest większy, niż standardowy rozmiar. Ma to znaczący wpływ na bezpieczeństwo dziecka w trakcie zabawy. Jaki wpływ na rozwój dziecka mają te klocki?

Klocki LEGO Duplo zachęcą Twoje dziecko do nauki poprzez zabawę!

LEGO Duplo to seria klocków przeznaczona dla dzieci w wieku od ok. 18 miesięcy. Jest to okres, w którym dziecko, jest podatne na zdobywanie nowych umiejętności. Warto więc czas ten wykorzystać na jego rozwój. Małe dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, a klocki LEGO Duplo mogą skutecznie w tym pomóc. Możliwości jest wiele. Duże, kolorowe klocki o różnych kształtach pomogą dziecku w nauce takich podstaw, jak rozpoznawanie kolorów i kształtów oraz liczb!

Klocki LEGO Duplo to doskonała terapia ręki dla małego dziecka!

Ułożenie poszczególnych elementów klocków może być dla dziecka sporym wyzwaniem. Jednak wraz z upływem czasu umiejętność ta będzie wychodziła mu coraz lepiej. Zabawa klockami to doskonały trening precyzji. Taka zabawa ma znaczący wpływ na poprawę małej motoryki u dziecka oraz koordynacji ruchowo-wzrokowej. Wyćwiczenie jej ułatwia mu wykonywanie codziennych czynności, a w wieku szkolnym ułatwi mu m.in. pisanie, czy rysowanie.

Klocki Lego duplo – taniaksiazka.pl wpływają na rozwój kreatywności i spostrzegawczości Twojego dziecka!

Różnorodność kształtów i kolorów, a także mnogość klocków w zestawie, pozwala Twojemu dziecku stworzyć taką budowlę, jaka tylko przyjdzie mu do głowy! Jedynym jego ograniczeniem jest wyobraźnia. Wyobraźnia, którą rozwija, za każdym razem próbując stworzyć coś nowego, nie korzystając przy tym z instrukcji dołączonej do zestawu. Taka zabawa to doskonały trening cierpliwości oraz rozwój percepcji wzrokowej. Zwłaszcza wtedy, gdy dziecko próbuje wśród dużej ilości klocków odnaleźć ten jeden, brakujący. Co niekiedy może okazać się trudnym zadaniem.