Klocki LEGO są znane niemal wszystkim już od kilkudziesięciu lat. Wśród zabawek LEGO wyróżnia się wiele bardzo zróżnicowanych serii, w tym bogatą kolekcję klocków LEGO Duplo dla najmłodszych. Barwne zestawy o przyjaznych dziecku kształtach i wielkościach kuszą różnorodnością. Kiedy jest czas na zakup pierwszych klocków LEGO Duplo dla dziecka? Po jakie zestawy warto sięgnąć?

Pierwsze konstrukcje z LEGO Duplo

Na niemal wszystkich opakowaniach klocków LEGO producent udostępnia informacje o kategorii wiekowej. To sugestia, dla jakiego przedziału wiekowego lub powyżej jakiego wieku klocki sprawią największą frajdę. W przypadku LEGO Duplo pierwsze zestawy przeznaczone są już od 1,5 roku życia, choć tak naprawdę nawet mniejsze maluchy pod nadzorem dorosłych mogą czerpać mnóstwo radości z zabawy barwnymi, często sensorycznymi klockami LEGO Duplo. Jednak to właśnie dzieci w wieku około półtora roku są w stanie tworzyć swoje pierwsze samodzielne konstrukcje z klocków. Niegdyś dostępne były także zestawy LEGO Duplo Primo dla jeszcze młodszych maluchów, jednak nie cieszyły się tak dużą popularnością jak współczesne LEGO Duplo.

Jakie zestawy LEGO Duplo są dobre dla najmłodszych?

Wyjątkowo szeroki wybór klocków LEGO Duplo sprawia, że często ciężko wskazać, który zestaw będzie najlepszy jako ten pierwszy. Warto rozważyć te najczęściej wybierane, które mogą rozbudzić w najmłodszych miłość do marki LEGO Duplo. Są to między innymi:

– zestawy z pociągiem – ze zwierzątkami, cyferkami,

– zestawy do kąpieli, z pływającymi łódeczkami,

– zestawy do budowania kolorowych zwierzaków z klocków,

– proste klocki LEGO Duplo konstrukcyjne w opakowniu – klocku.

Bez względu na zakup, warto wiedzieć, że oryginalne Lego duplo pług to produkty najwyższej jakości, starannie przetestowane i bezpieczne dla dzieci. Warto jednak już od samego początku wprowadzania maluchów w świat LEGO uczestniczyć w nim, wspólnie konstruując, bawiąc się i pokazując niekończące się możliwości tworzenia. To doskonała rozrywka wspierająca we wszechstronny sposób rozwój dziecka.