Wybór zabawki dla młodszych dzieci potrafi spędzić sen z powiek. Nie zawsze udaje trafić się w przedmiot, który zainteresuje malucha. Z doskonałą alternatywą wychodzi duńska marka Lego. Stworzyła ona serie klocków Lego Duplo. Przeznaczone dla dzieci już od 1,5 roku życia. Są duże, doskonale wykonane, bezpieczne i charakteryzują się piękną kolorystyką. Rozwijają ciekawość, kreatywność, zdolności motoryczne. To idealne narzędzie do zabawy dla małych budowniczych, którzy w łatwy sposób mogą łączyć ze sobą klocki.

Jaki zestaw wybrać?

Przed zakupem należy rozpatrzyć wiek od którego dedykowany jest konkretny zestaw, ale można również postawić na dowolność dziecka, które według własnych upodobań będzie łączyło klocki i wybrać na przykład Lego Duplo Pudełko z Klockami (numer zestawu 10913), w którym znajdują się duże ludziki i duża ilość różnokolorowych klocków oraz książeczka z pomysłami na konkretne budowle. Duplo oferuje również różne tematyczne serie. Na przykład ze zwierzętami lub budynkami.

Różne serie

Zestawy, które prawdopodobnie pokocha każdy maluch, to te wyposażone w figurki – zwierzątka. Na przykład Lego Duplo:

– dzikie zwierzęta Ameryki Południowej,

– pociąg ze zwierzątkami,

– zwierzątka hodowlane,

– dzikie zwierzęta Afryki. 
Dla starszych maluchów doskonałą zabawę mogą stanowić większe zestawy. Takie jak Lego Duplo:

– Park Rozrywki (10956), z ruchomymi karuzelami, które uatrakcyjniają czas zabawy,

– Wielofunkcyjny Domek (10929),

– Pociąg Parowy (10874) – zarówno chłopiec jak i dziewczynka od drugiego roku życia zachwyci się zestawem z pociągiem, który jeździ po torach, jest to zabawka bezpieczna w użytku, ponieważ maluch samodzielnie może ruszyć lokomotywę, popychając ją delikatnie do przodu (dzięki funkcji ręcznego startu w silniku), natomiast kiedy dziecko podniesie ją do góry, pociąg zatrzymuje się automatycznie. Do zestawu można dokupować osobne tory, które umożliwiają rozbudowywanie bez granic i tworzenie wielkich trakcji kolejowych, co sprawia jeszcze większą frajdę.

Budowanie z klocków

Korzyści z tej formy zabawy jest bardzo dużo. Przede wszystkim wpływa korzystnie na rozwój dziecka, między innymi rozwija kreatywność, cierpliwość i umiejętności manualne.